Regały Wszystko o regałach

Regały magazynowe


Regały > Regały magazynowe

W każdym magazynie i centrum dystrybucyjnym, najważniejszym elementem, są oczywiście regały magazynowe. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż stworzenie przestrzeni magazynowej. Wystarczy jedynie ułożyć regały magazynowe, tak by zachować przestrzeń umożliwiającą składowanie i przemieszczanie się maszyn typu wózki widłowe i magazynowe. Sprawa jest jednak znacznie bardziej skomplikowana, jeśli magazyn ma być nowoczesny i funkcjonalny.

W zależności od tego do czego przeznaczony ma być magazyn, każdy producent regałów magazynowych oferuje szeroki wybór różnego rodzaju regałów magazynowych o różnych normach obciążenia, przystosowanych do składowania konkretnych materiałów. Z podstawowych rodzajów regałów można wyróżnić:

Każdy regał magazynowy, aby był całkowicie bezpieczny zarówno dla towaru, jak i pracowników centrum dystrybucyjnego powinien spełniać rygorystyczne normy ISO. Montaż regałów powinien zaś być przeprowadzany według zaleceń producenta (podobnie jak składowanie z uwzględnieniem dopuszczalnego obciążenia).

Regały magazynowe mają też swoje wysoce wyspecjalizowane formy – jak regały rotacyjne, oszczędzające powierzchnię magazynową, czy regały wyposażone w systemy logistyczne typu RFID, umożliwiające szybką lokalizację i ewidencję towaru.

Regały magazynowe © Regały