Regały Wszystko o regałach

Regały sklepowe


Regały > Regały sklepowe

Regały sklepowe i ich rola w zwiększaniu sprzedaży

Początkujący przedsiębiorcy, otwierając sklep nie zawsze zdają sobie sprawę z wszystkich aspektów, które wpływają na proces sprzedaży i zwiększenie zainteresowanie klientów. Ignorancja w tym względzie może kosztować wiele, w ekstremalnym przypadku, nawet konieczność zamknięcia działalności. W tradycyjnym kanale sprzedaży, jedną z rzeczy, które mają niebagatelny wpływ na kształtowanie decyzji konsumenckich, to wystrój sklepu, a w tym kolor ścian, ogólne wrażenie jakie sprawia sklep, a nawet lady i regały sklepowe. Większość osób uważa, że wpływ regałów sklepowych na sprzedaż, jest minimalny. Niestety, to w jaki sposób ułożone są półki sklepowe, jak wyglądają oraz w jaki sposób ułożony jest na nich towar ma wpływ na pierwsze wrażenie jakie odbiera klient wchodząc do sklepu. A to pierwsze wrażenie często przekłada się na decyzję – zostać lub wyjść. Kupić lub nie kupić. Wpisać sklep na listę stałych punktów, czy nie?

Często początkujący przedsiębiorcy, decydując się na otwarcie sklepu i szukając oszczędności decydują się na minimalizm finansowy. Niewielkie nakłady na wystrój wnętrza sklepu, regały sklepowe używane - odkupywane z innych sklepów, brak właściwych dodatków dekoracyjnych – to wszystko może mieć jednak wpływ na kwestię obniżenia odczuwanego przez klienta komfortu w trakcie przebywania w sklepie. Jeśli zaś klient sklepu nie polubi, nie będzie chciał do niego przychodzić. Niezależnie od tego czy prowadzi się sklep spożywczy (w którym najlepszym wyborem są regały sklepowe metalowe) czy sklep odzieżowy (regały sklepowe drewniane), czy sklep z biżuterią ( gabloty i regały sklepowe szklane) zakupione meble muszą być dostosowane zarówno do charakteru sklepu, rodzaju asortymentu jak i targetu. Na czym polega to dopasowanie?

Otóż regały sklepowe w sklepie z ekskluzywnymi, kosztownymi produktami, które są markowe i kosztowne, muszą również sprawiać wrażenie luksusowych. W sklepie przeznaczonym dla osób niezbyt zamożnych (czyli target – niższa klasa średnia) półki i regały sklepowe muszą być na odpowiednim poziomie, dopasowanym do ceny produktu. Zwykły konsument będzie bowiem „wyceniał” wartość produktów znajdujących się w sklepie na podstawie wystroju wnętrza w sklepie. Stąd dobór nieodpowiednich mebli może doprowadzić do tego, że „nasi” klienci sklep będą omijać, a wchodzić osoby, które towarem dostępnym w sklepie nie będą zainteresowane. Oczywiście same regały sklepowe na wystrój wnętrza nie mają całościowego wpływu – liczy się również oświetlenie, kolor ścian, sposób ułożenia towaru, dodatkowe meble sklepowe. Są jednak regały jednym z podstawowych elementów, nie wolno więc ich bagatelizować.

Regały sklepowe © Regały